Make your own free website on Tripod.com

www.WIRTUALNY-IZRAEL.net

program "ochotnicy dla izraela"

W 1982 roku, krótko po tym jak nastąpiła inwazja Izraela na Liban, rozpoczęto program, który został nazwany "Volunteers for Israel" co po polsku oznacza "Ochotnicy dla Izraela". W programie tym mogą wziąć udział młodzi ludzie, którzy są chętni aby poświęcić 3 tygodnie swoich wakacji dla armii izraelskiej. Dzięki programowi żołnierze zawodowi mogą trochę odpocząć i poświęcić swój czas np rodzinom. Program trwa dokładnie 23 dni, co oznacza, że przez pięć dni w tygodniu pracuje się w armii, dwa dni są przeznaczone na odpoczynek. Wyżywienie jest zagwarantowane.

Biorąc udział w programie, zgadzamy się m.in. na pracę w kuchni, magazynach czy też w koszarach. Wojsko daje nam mundury (trzeba je jednak po zakończeniu programu zwrócić). Jedynie do broni nie mają ochotnicy dostępu. Trzeba pamiętać, że Izrael jest de facto ciągle w stanie wojny i w każdej chwili może nastąpić atak czy to z jednej, czy też z drugiej strony. Dlatego bardzo ważną gwarancją dla wszystkich ochotników jest to, że w razie jakiegokolwiek konfliktu zbrojnego ochotnicy nie zostaną wysłani na front.

Wszystkim ochotnikom są częściowo zwracane koszty podróży -do i -z Izraela, a po wykonaniu swojej pracy można jeszcze przed wyjazdem pozwiedzać Izrael.

Więcej informacji uzyskasz pisząc do:

Volunteers for Israel
330 West 42nd Street 1818
New York 10036
Tel. 212/6434848 w USA

Gdy dostanę oficjalną odpowiedź z Biura V4Israel zostaną tutaj podane dokładniejsze informacje.

[ POWRÓT]

 

ta strona jest częścią "wirtu@lnego izraela". copyright by alpha group 1999-2000